Korupcijos pasireiškimo tikimybė – prielaida, kad tam tikri įstaigos veiklą veikiantys išoriniai ir (ar) vidiniai ir (ar) individualūs rizikos veiksniai sudarys galimybes atsirasti korupcijai.
Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas padeda, įsivertinus didžiausius korupcijos rizikos veiksnius, numatyti konkrečias priemones problemoms valdyti ir šalinti.
Įstaigų veiklos sričių, kuriose egzistuoja didelė korupcijos pasireiškimo tikimybė, nustatymo rekomendacijas tvirtina Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.399325
Praneškite apie korupciją
Informaciją, apie korupcijos atvejus Kauno taikomosios dailės mokykloje, galima pranešti mokyklos direktorei Dainai Rožnienei šiais būdais:
Atsakomybė
Asmenys, pažeidę Kauno taikomosios dailės mokyklos apgaulės ir korupcijos prevencijos tvarką, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
Asmenys, atsakingi už korupcijos prevenciją:
Pareigybių, į kurias prieš skiriant asmenį, numatyta privaloma tvarka pateikti rašytinį prašymą specialiųjų tyrimų tarnybai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsniu, sąrašas:
Informacija apie nustatytus korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus, jų pobūdį ir skaičių
APGAULĖS IR KORUPCIJOS PREVENCIJOS TVARKA
APGAULĖS IR KORUPCIJOS PREVENCIJOS TVARKOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO PLANAS
IŠVADA DĖL KORUPCIJOS PASIREIŠKIMO TIKIMYBĖS
PAREIGŲ, KURIAS EINANTYS ASMENYS PRIVALO DEKLARUOTI PRIVAČIUS INTERESUS, SĄRAŠAS
INFORMACIJA APIE KORUPCIJOS RIZIKOS VALDYMO TOBULINIMO VEIKSMUS
Terminas „dovana“ apibrėžiamas plačiai ir apima bet ką, ką galima įvertinti pinigais, t. y. daiktas, paslauga, nuolaida, vaišingumas, skolinimas, mokymai, transporto paslaugos, apgyvendinimo, maitinimo išlaidos ar kitoks „atsidėkojimas“. Dovanos, tiesiogiai paimtos iš asmenų, su kurių interesais susijusį klausimą darbuotojas išsprendė, sprendžia ar galėtų spręsti ateityje, visiškai pagrįstai galėtų būti suprastos kaip būdas paveikti jo sprendimus taip, kad jie būtų palankūs dovanotojui (ar jam artimiems asmenims). Dėl to darbuotojas neišvengiamai veiks interesų konflikto situacijoje, jo priimami sprendimai negalės būti vertinami kaip objektyvūs ir nešališki.
Kauno taikomosios dailės mokyklos darbuotojai, vykdydami jiems pavestas funkcijas, gauna darbo užmokestį ir jokio papildomo atlygio gauti neturi teisės. Atlikdami pavestas funkcijas, jie gali priimti tik dovanas, teikiamas pagal Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą (toliau – Įstatymas).
Kauno taikomosios dailės mokyklos darbuotojas, gavęs dovaną pagal Įstatymą ir manydamas, kad jos vertė gali viršyti 150 eurų, apie tai turi informuoti už korupcijos prevenciją atsakingą asmenį ir perduoti dovaną, kad asmenys, atsakingi už korupcijos prevenciją nustatytų jos vertę. Jei dovanos vertė didesnė nei 150 eurų, dovana laikoma Mokyklos nuosavybe, priimamas sprendimas dėl jos saugojimo ar naudojimo.
Jei darbuotojui norima įteikti dovaną ne pagal Įstatymą, tokią dovaną turi būti atsisakoma priimti. Ji turi būti grąžinta dovanotojui. Neturint galimybės grąžinti dovanos jos davėjui, apie dovanojimo faktą informuojamas už korupcijos prevenciją Mokykloje atsakingas asmuo, dovana registruojama ir, vadovaujantis teisės aktais ir protingumo principu, priimamas vienas iš šių sprendimų: