Reklamos pamoka netradicinėje aplinkoje - išvyka į I.Į. „Artreka“

 

      Š. m. rugsėjo 19 dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos vizualinės reklamos gamintojo specialybės 247r, 257r, 268r, 273 grupių mokiniai ir lydinčios profesijos mokytojos Elena Pukienė, Eglė Gabrionienė ir Jurgita Vasiliauskienė apsilankė I.Į. „Artreka“ (Elektrėnų g. 8, Kaunas), kur vedė pamokas netradicinėje aplinkoje

        I.Į. „Artreka“ kuria ir maketuoja firminį stilių, projektuoja ir gamina šviečiančią lauko reklamą.

      Įmonės dizaineris ir projektų vadovas Dominykas Gabrionis papasakojo apie reklamos įmonę, kaip organizuojamas darbas, priimami užsakymai. Taip pat pademonstravo reklamines medžiagas, supažindino su jų asortimentu. Dizaineris papasakojo ir parodė kokios technologijos ir įranga naudojamos lauko reklamos gamybai. Supažindino kaip gaminama tūrinė ir šviečianti reklama, kokios reklamos tendencijos ir naujovės. Tai perspektyvi, neatsiliekanti savo naujovėmis įmonė.

        Pamoka buvo labai naudinga ir įdomi, mokiniai praktiškai susipažino su būsima vizualinės reklamos gamintojo darbo specifika.

Profesijos mokytoja metodininkė Elena Pukienė

 arteka1   arteka2    arteka3  

 

Kūrybinės dirbtuvės „Lietuva – mano veidas“

 

Rugsėjo 5 d. 266 grupės mokinės Kauno kultūros centre „Tautos namai“ dalyvavo meniniame projekte „Lietuva – mano veidas“, ruošiantis atkurtos Lietuvos 100 metų sukakčiai paminėti.

Dalyvės turėjo galimybę apžiūrėti tapiserijas austas klasikine gobeleno technika, susipažino su tapiserijų audimo būdu, apžiūrėjo vertikalias audimo stakles.

Nuaudė 8x8 cm dydžio audinukus, kuriuose įamžino savo mintis, jausmus ir palinkėjimus Lietuvai.  Šie darbeliai projekto pabaigoje bus sudėti į vieną bendrą tapiserijos mozaiką.

Projekto autorė A. Janušaitė-Vitkūnienė kviečia visus norinčius austi bendrą tapiseriją-mozaiką.

Profesijos mokytoja Renata Laurinavičiūtė

DIPLOMŲ ĮTEIKIMO ŠVENTĖ

    Šių metų birželio 2 dieną įteikti Diplomai Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojoms, Fotografams, Dailiųjų metalo dirbinių gamintojams, Kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriams, Interjero apipavidalintojams

Tegul būna keliai Jūsų šviesūs,
Neišblunka pasaulio viltis.
Būkit žvalūs, laimingi ir tiesūs,
Nes ant Jūsų pečių – ateitis.

Dainavos seniūnijos šventė „Sveika, vasara!“

   Birželio 2 dieną Dainavos seniūnija pakvietė visus į vasaros sutikimo ir Vaikų gynimo dienos šventę. Mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai taip pat dalyvavo renginyje supažindindami mikrorajono gyventojus su mokykloje vykdomomis mokymo programomis. Gėrėjomės mažaisiais vaikų darželių atlikėjais, klausėmės “16 Hz”, vaišinomės UAB „Bijola“ skanėstais.

Stažuotė Jungtinės Karalystės Kenterberio koledže

erasmusplus421x120

 Šių metų balandžio 23–29 dienomis Kauno taikomosios dailės mokyklos  mokytojos Janina Biveinienė, Danutė Burneikienė ir Irena Mizgirienė  stažavosi Jungtinėje Karalystėje esančiame Kenterberio koledže. Stažuotė vyko Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro vykdomo projekto „Pedagogų pasiruošimas socialinės atskirties ir kitų kultūrų asmenų įtraukčiai į Lietuvos profesinį mokymą“ (Nr. 2016-1-LT01-KA102-022928) metu. Be mūsų mokyklos  šiame projekte dalyvavo Vilniaus psichologinė–pedagoginė tarnyba, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras. 

Lengvoji atletika 2017

       2017 m.gegužės 17d.  vyko  Kauno regiono profesinių mokymo įstaigų mokinių sporto žaidynių lengvosios atletikos varžybos. 12 mokyklos mokinių dalyvavo 6 rungtyse: bėgimuose, rutulio stūmime, šuolyje į tolį ir iškovojo tris prizines vietas. Antrą vietą 400 m. bėgime iškovojo Gabrielė Ilgarūbytė 258 gr., antrą  vietą 100 m. bėgime  iškovojo Martyna Vedeckytė 262 gr., trečią vietą 400 m. bėgime  iškovojo Justas Milašius 247gr. Džiaugiamės mokinių startais ir noru  siekti pergalių sportinėse varžybose.

      Kūno kultūros mokytoja Reda  Kairienė

Erasmus+ projektų sklaidos konferencija 2017m.

erasmusplus421x120

 

2017 m. gegužės 18d. įvyko Kauno taikomosios dailės mokyklos vykdytų Erasmus+ projektų sklaidos konferencija. Renginio metu buvo pristatyta 2016/2017m.m. projektinė veikla.

2016-ji Kauno taikomosios dailės mokyklai  – dešimtieji tarptautinio mobilumo programų vykdymo metai. Per dešimt metų buvo įvykdyta 17 tarptautinių projektų. Aplankyta 14 užsienio šalių. Įvykdyta apie 200 mokytojų ir mokinių mobilumo vizitų.

Piešimo ir tapybos pamokos netradicinėje aplinkoje

   2017 m. gegužės 19d. 262gr. mokiniai su profesijos mokytoja metodininke Alma Šmitaite vyko į Kauno botanikos sodą piešti, tapyti gamtos motyvus. Tapė tulpes. Mokytoja džiaugėsi rezultatais, o mokiniams labai patiko ir pats procesas, sakė: „ atvažiuosime dar tapyti“. 

 

  Prof. mokytoja metodininkė A. Šmitaitė

SEMINARAS “VALDORFO LĖLĖS ELEMENTŲ GAMYBA” Kauno taikomosios dailės mokykloje.

erasmusplus421x120

2017 m. vasario 10-17 d. pagal „Erasmus+“ programos projektą „Gyvi amatai- gyva tauta” Nr.2016-1-LT01-KA102-022823  Kauno taikomosios mokyklos profesijos mokytojos Eglė Gabrionienė, Rūta Andriuškevičienė ir Virginija Domarkienė kėlė kvalifikaciją Madride. Mokytojos tobulinosi stažuotėje Valdorfo lėlių gamyboje. Stažuotę pravedė tekstilininkė ir lėlių gamintoja Maria Yole, kuri mokytojas supažindino su ispaniškųjų tradicijų taikymu Valdorfo lėlių gamyboje. Ispanė Maria gyvai vedė praktinius užsiėmimus, mokė lėlių gamybos ispaniškų technologijų, demonstravo savo darbus, pateikė naujų idėjų.

Projektas “Socialinė integracija ES profesinio mokymo kontekste” Nr. 2016-1-LT01-KA102-022914

erasmusplus421x120

III. Vizitas į Prancūziją

   Š. m. gegužės 7-13 d. pagal  Erasmus+ projektą “Socialinė integracija ES profesinio mokymo kontekste” (projekto Nr. 2016-1-LT-01-KA102-022914) dalyvavo du  mūsų mokyklos atstovai– mokyklos direktorė D.Rožnienė  ir mokytoja R.Kairienė, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos atstovai– A.Jasiūnas ir I.Lukauskienė ir Joniškio žemės ūkio mokyklos atstovai– L.Božidaj ir E.Goštautienė.