Edukacinė programa Lietuvos švietimo istorijos muziejuje

 

Minint Tautinio kostiumo metus Kauno taikomosios dailės mokyklos Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo mokymo programos mokinės kartu su profesijos mokytojomis R. Andriuškevičiene, R. Laurinavičiūte, J. Vasiliauskienė  lankėsi Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, kur lapkričio 8 dieną buvo atidaryta paroda „Tautinis kostiumas“ bei vyko "LT Identity" edukacinė programa.

Pažintinė išvyka į UAB Heliopolis Creolink saloną

Heliopolis 4

Š. m. spalio 17 d. vizualinės reklamos gamintojo specialybės 273 ir 268r grupių mokiniai, reklamos ir kompiuterijos skyriaus vedėja Kristina Jucienė bei lydinčios mokytojos Jurgita Vasiliauskienė, Elena Pukienė ir Astrida Čivilienė lankėsi UAB Heliopolis Creolink salone Kaune.

Renginio metu buvo pristatytos  UAB Heliopolis parduodamos reklamai skirtos medžiagos ir salone eksponuojami įrengimai.

Mokymosi vizitas Kauno technikos profesinio mokymo centre

2017 m. spalio mėn. 9-10 d. pagal bendradarbiavimo sutartį tarp Kauno taikomosios dailės ir Kauno technikos profesinio mokymo centro Kauno taikomosios dailės logisto – ekspeditoriaus profesijos mokiniai kartu su profesijos mokytoja Raminta Gavėnavičiene lankėsi ir atliko praktinius užsiėmimus Kauno technikos profesinio mokymo centre, Variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto sektoriniame praktinio mokymo centre.

Reklamos pamoka netradicinėje aplinkoje. Išvyka į UAB ,,Aurika“

2017 m. spalio 3 dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos vizualinės reklamos gamintojo specialybės 268r, 273 grupių mokiniai ir lydinčios profesijos mokytojos Jurgita Vasiliauskienė ir Elena Pukienė lankėsi UAB ,,Aurika“.

UAB „Aurika“ - didžiausia ir pažangiausia pakuočių spaustuvė šalyje. Įmonėje maketuojamos, gaminamos ir spausdinamos pakuotės ir etiketės Lietuvos ir užsienio užsakovams. Darbuotojai dirba su moderniais įrengimais bei naudojami naujausi technologiniais procesai.

Mokymosi vizitas Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje

   Rugsėjo 27-28 dienomis Kauno taikomosios dailės mokyklos Dailiųjų tekstilės dirbinių profesijos antro kurso mokinės kartu su lydinčia mokytoja Rūta Andriuškevičienė lankėsi Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje, Tekstilės sektorinio praktinio mokymo centre.

   Pirmą dieną mokinėms pateikta kūrybinė – praktinė užduotis – pasiūti Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo smulkųjį aksesuarą – delmoną.

   Atliekant užduotį mokinės dirbo su universaliomis Juki, Durkopp Adler siuvimo mašinomis, naudojosi garo lygintuvais, lyginimo ir dubliavimo presais. Praktinio mokymo metu išbandė krašto apsiūlėjimo, kilpų išsiuvimo, sagų prisiuvimo, kailių ir automatizuotas kišenių siuvimo mašinas. 

Reklamos pamoka netradicinėje aplinkoje - išvyka į I.Į. „Artreka“

 

      Š. m. rugsėjo 19 dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos vizualinės reklamos gamintojo specialybės 247r, 257r, 268r, 273 grupių mokiniai ir lydinčios profesijos mokytojos Elena Pukienė, Eglė Gabrionienė ir Jurgita Vasiliauskienė apsilankė I.Į. „Artreka“ (Elektrėnų g. 8, Kaunas), kur vedė pamokas netradicinėje aplinkoje

        I.Į. „Artreka“ kuria ir maketuoja firminį stilių, projektuoja ir gamina šviečiančią lauko reklamą.

Kūrybinės dirbtuvės „Lietuva – mano veidas“

 

Rugsėjo 5 d. 266 grupės mokinės Kauno kultūros centre „Tautos namai“ dalyvavo meniniame projekte „Lietuva – mano veidas“, ruošiantis atkurtos Lietuvos 100 metų sukakčiai paminėti.

Dalyvės turėjo galimybę apžiūrėti tapiserijas austas klasikine gobeleno technika, susipažino su tapiserijų audimo būdu, apžiūrėjo vertikalias audimo stakles.

Nuaudė 8x8 cm dydžio audinukus, kuriuose įamžino savo mintis, jausmus ir palinkėjimus Lietuvai.  Šie darbeliai projekto pabaigoje bus sudėti į vieną bendrą tapiserijos mozaiką.

Projekto autorė A. Janušaitė-Vitkūnienė kviečia visus norinčius austi bendrą tapiseriją-mozaiką.

Profesijos mokytoja Renata Laurinavičiūtė

Piešimo ir tapybos pamokos netradicinėje aplinkoje

   2017 m. gegužės 19d. 262gr. mokiniai su profesijos mokytoja metodininke Alma Šmitaite vyko į Kauno botanikos sodą piešti, tapyti gamtos motyvus. Tapė tulpes. Mokytoja džiaugėsi rezultatais, o mokiniams labai patiko ir pats procesas, sakė: „ atvažiuosime dar tapyti“. 

 

  Prof. mokytoja metodininkė A. Šmitaitė

Dizaino savaitei pasibaigus

Logo2017

2017 metų gegužės 1–7 dienomis nušurmuliavo jau tradicija tapęs 12-asis festivalis DIZAINO SAVAITĖ. Festivalio renginiai šiais metais būrėsi šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose bei Anykščiuose.

,,Atrask, pažink, pasirink!”

 Kauno taikomosios dailės mokykloje kovo 20-24 d. vyko profesinio orientavimo ir konsultavimo savaitė ,,Atrask, pažink, pasirink!” Šią savaitę mokykloje apsilankė 429 mokiniai ir juos lydintys mokytojai.

Dizaino savaitė

DS_vizualas_horizontalus.jpg

 

DIZAINO SAVAITĖ Kaune - būtų tikra nuodėmė neužsukti

Galima ilgai ir gan nuobodžiai svarstyti, kelerius metus iš eilės reikia organizuoti renginį, kad prie jo pavadinimo pelnytai galėtų puikuotis prierašas „tradicinis“. Gal mažiau nuobodžiai, bet dar ilgiau užtruktų svarstymai apie tai, kaip tos tradicijos įsišaknija ir daro įtaką kiekvienam iš mūsų. Šį kartą kalba eina apie dizainą, kuris iš kauniečių bei miesto svečių gyvenimų bando „pasiskolinti“ pirmąją gegužės savaitę. Ir taip jau šeštus metus iš eilės.

DIZAINO SAVAITĖ – vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje, pirmą kartą surengtas 2006 metais. Tradiciškai pirmąją gegužės savaitę jau net šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Telšiai ir Anykščiai – pasineria į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai kviečiamisusipažinti su šalies bei užsienio dizaino lauko tendencijomis, o dalyviai – pristatyti naujausius darbus kūrybiškai ir smalsiai festivalio auditorijai.