Reklamos pamoka netradicinėje aplinkoje - išvyka į I.Į. „Artreka“

 

      Š. m. rugsėjo 19 dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos vizualinės reklamos gamintojo specialybės 247r, 257r, 268r, 273 grupių mokiniai ir lydinčios profesijos mokytojos Elena Pukienė, Eglė Gabrionienė ir Jurgita Vasiliauskienė apsilankė I.Į. „Artreka“ (Elektrėnų g. 8, Kaunas), kur vedė pamokas netradicinėje aplinkoje

        I.Į. „Artreka“ kuria ir maketuoja firminį stilių, projektuoja ir gamina šviečiančią lauko reklamą.

      Įmonės dizaineris ir projektų vadovas Dominykas Gabrionis papasakojo apie reklamos įmonę, kaip organizuojamas darbas, priimami užsakymai. Taip pat pademonstravo reklamines medžiagas, supažindino su jų asortimentu. Dizaineris papasakojo ir parodė kokios technologijos ir įranga naudojamos lauko reklamos gamybai. Supažindino kaip gaminama tūrinė ir šviečianti reklama, kokios reklamos tendencijos ir naujovės. Tai perspektyvi, neatsiliekanti savo naujovėmis įmonė.

        Pamoka buvo labai naudinga ir įdomi, mokiniai praktiškai susipažino su būsima vizualinės reklamos gamintojo darbo specifika.

Profesijos mokytoja metodininkė Elena Pukienė

 arteka1   arteka2    arteka3  

 

Kūrybinės dirbtuvės „Lietuva – mano veidas“

 

Rugsėjo 5 d. 266 grupės mokinės Kauno kultūros centre „Tautos namai“ dalyvavo meniniame projekte „Lietuva – mano veidas“, ruošiantis atkurtos Lietuvos 100 metų sukakčiai paminėti.

Dalyvės turėjo galimybę apžiūrėti tapiserijas austas klasikine gobeleno technika, susipažino su tapiserijų audimo būdu, apžiūrėjo vertikalias audimo stakles.

Nuaudė 8x8 cm dydžio audinukus, kuriuose įamžino savo mintis, jausmus ir palinkėjimus Lietuvai.  Šie darbeliai projekto pabaigoje bus sudėti į vieną bendrą tapiserijos mozaiką.

Projekto autorė A. Janušaitė-Vitkūnienė kviečia visus norinčius austi bendrą tapiseriją-mozaiką.

Profesijos mokytoja Renata Laurinavičiūtė

Piešimo ir tapybos pamokos netradicinėje aplinkoje

   2017 m. gegužės 19d. 262gr. mokiniai su profesijos mokytoja metodininke Alma Šmitaite vyko į Kauno botanikos sodą piešti, tapyti gamtos motyvus. Tapė tulpes. Mokytoja džiaugėsi rezultatais, o mokiniams labai patiko ir pats procesas, sakė: „ atvažiuosime dar tapyti“. 

 

  Prof. mokytoja metodininkė A. Šmitaitė

Dizaino savaitei pasibaigus

Logo2017

2017 metų gegužės 1–7 dienomis nušurmuliavo jau tradicija tapęs 12-asis festivalis DIZAINO SAVAITĖ. Festivalio renginiai šiais metais būrėsi šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose bei Anykščiuose.

,,Atrask, pažink, pasirink!”

 Kauno taikomosios dailės mokykloje kovo 20-24 d. vyko profesinio orientavimo ir konsultavimo savaitė ,,Atrask, pažink, pasirink!” Šią savaitę mokykloje apsilankė 429 mokiniai ir juos lydintys mokytojai.

Dizaino savaitė

DS_vizualas_horizontalus.jpg

 

DIZAINO SAVAITĖ Kaune - būtų tikra nuodėmė neužsukti

Galima ilgai ir gan nuobodžiai svarstyti, kelerius metus iš eilės reikia organizuoti renginį, kad prie jo pavadinimo pelnytai galėtų puikuotis prierašas „tradicinis“. Gal mažiau nuobodžiai, bet dar ilgiau užtruktų svarstymai apie tai, kaip tos tradicijos įsišaknija ir daro įtaką kiekvienam iš mūsų. Šį kartą kalba eina apie dizainą, kuris iš kauniečių bei miesto svečių gyvenimų bando „pasiskolinti“ pirmąją gegužės savaitę. Ir taip jau šeštus metus iš eilės.

DIZAINO SAVAITĖ – vienintelis tokio masto dizaino festivalis Lietuvoje, pirmą kartą surengtas 2006 metais. Tradiciškai pirmąją gegužės savaitę jau net šeši Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Telšiai ir Anykščiai – pasineria į dizainerišką fiestą, kurios metu svečiai kviečiamisusipažinti su šalies bei užsienio dizaino lauko tendencijomis, o dalyviai – pristatyti naujausius darbus kūrybiškai ir smalsiai festivalio auditorijai.

KVIETIMAS

Balandžio 3-7 dienomis kviečiame mūsų mokyklos mokinius susipažinti su mokykloje ruošiamomis specialybėmis bei išmėginti pasirinktą edukacinę programą:

VEIKLA LAIKAS VIETA
Diena Valanda
Fotografijos pamoka 3 10 10 kab.
Šrifto dekoravimas kompiuteriu 3 12.30 403 kab.
Ženkliuko gaminimas 3 14 5 d-vės
Drožinėjimo pamoka 4 14 7 d-vės
Animacijos kūrimas 5 12 301 kab.
Žiedelio gaminimas 5 13 18 d-vės
Kaklo papuošalo gamyba marmuravimo technika 6 13 404 kab.
Keramikos dirbinio žiedimas 6 14 17 d-vės
Juostelės rišimas 7 12 304 kab.

ĮKVEPIANTIS PAVYZDYS

2017 vasario 2 dieną Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje vyko Profesijų diena, kurioje Kauno taikomosios dailės, 262 grupės mokinys Aurimas Sakalauskas 5 ir 8 klasių mokinius supažindino su juvelyro specialybe. Mokiniams buvo pademonstruoti juvelyrikoje naudojami įrankiai, supažindinta su jų naudojimo paskirtimi, gaminant įvairius meno dirbinius. Užsiėmimo metu mokiniai galėjo juos išbandyti. Penktos klasės mokiniai buvo mokomi gaminti varinius kaklo pakabukus papuoštus ornamentais, panaudojant kontūrinio kalinėjimo technologiją. Aštuntokai kūrė odines apyrankes su varinių ir žalvarinių detalių akcentais, papuoštais kalinėtais ornamentais, kniedėmis ir įvairių spalvų patina. Galutiniu darbo rezultatu mokiniai buvo labai patenkinti, nes turėjo gerą progą iš arčiau susipažinti su juvelyro profesija.

Išvyka į Vilnių su kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriaus specialybės mokiniais

 

Š. m. sausio 18 dieną Kauno taikomosios dailės mokyklos kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriaus specialybės, pirmo ir antro kurso 17 mokinių ir juos lydinčios profesijos mokytojos Elena Pukienė, Eglė Gabrionienė ir Rūta Andriuškevičienė apsilankė UAB „Flexpro” įmonėje, kuri įsikūrusi Vilniuje. Į ekskursiją mūsų mokyklos mokytojus ir mokinius pakvietė UAB LitaHorti marketingo direktorė Jūratė Ramaškaitė.

Prevencinė programa „Socialinių įgūdžių ugdymas – empatija, tolerancija, atjauta“

2016 m. Kauno taikomosios dailės mokykloje buvo vykdoma prevencinė programa „Socialinių įgūdžių ugdymas – empatija, tolerancija, atjauta“. Mokiniams buvo vesti užsiėmimai - „Empatija“, „Tolerancija“, „Atjauta“, „Savireguliacija“. 2017 m. planuojama vykdyti prevencinę programą „Psichinė, fizinė ir  dvasinė sveikata".

psichologė Vitalija Mikutaitienė