erasmusplus421x120

III. Vizitas į Ispaniją (Tenerifę) 

2016 m. balandžio 3-16 dienomis Ispanijoje, Tenerifėje, Puerto de la Cruz mieste lankėsi 2 kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriaus specialybės mokiniai: Kornelijus Kučinskis ir Andrius Jankauskas, kurie atliko praktiką pagal Erasmus+ Leonardo da Vinci projektą „Profesionalus IT specialistas“. Projekto pareiškėjas Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla.

Po ilgai trukusios kelionės į salą, buvome šiltai sutikti priimančios organizacijos (Cento de Iniciativas Empresariales, Puerto de la Cruz, Tenerife) atstovų, kurie mus nuvežė ir apgyvendino keturių žvaigždučių viešbutyje, Turquesa Playa.

Puerto de la Krusas (ispaniškai Puerto de la Cruz) – miestas Ispanijoje, Kanaruose, Tenerifės salos Šiaurėje, Orotovos slėnyje. Svarbus salos kurortas, gausus viešbučių, restoranų, klubų bei baseinų. Vaikščiodami siauromis miesto gatvelėmis, grožėjomės žydinčiais augalais, aukštomis palmėmis, kurių viršūnes nušviesdavo saulė. Architektūra žymiai skyrėsi nuo Lietuvos. Pastatai spalvoti, akys raibo, o ką kalbėti apie vandenyną ir salos krantus, saulei leidžiantis. Sunku viską nupasakoti paprastais žodžiais.

Praktiką atlikome Cento de Iniciativas Empresariales – įmonėje įsikūrusioje keliose šalyse, bet pats centras Tenerifėje. Pirmą praktikos dieną buvome supažindinti su biuro aplinka ir žmonėmis, su kuriais dirbome visas ateinančias 2 savaites. Įmonės direktorius Viktoras ir jo darbuotojas Jose, kuris rūpinosi mumis, papasakojo, apie įmonės veiklą ir pristatė mūsų numatomas veiklas komandose. Mes buvome paskirti prie grafinio dizaino, vėliau ir prie puslapių kūrimo. Jose ir koordinatorė Laura pabrėžė, kad tikisi iš mūsų daug, nes tai, ką kūrėme, bus panaudojama ateityje, taip pat pabrėžė, kad nori punktualumo. Po supažindinimo išėjome į miestą. Jose aprodė, Puerto de la Cruz miestą, kuriame susitikome su pačiu Tenerifės meru ir jo žmona.

Kadangi už mus atsakingas žmogus nemokėjo ispaniškai, pirmas dienas praktika buvo gan sudėtinga, tačiau vėliau, paskyrus vertėją, buvo žymiai lengviau ir konkrečiai žinojome, ką daryti. Pirmiausia sukūrėme žemėlapius su lankytinomis vietomis bei lankstinuką paplūdimiui. Vėliau sukūrėme logotipą, kurį naudojo kitos komandos. Kolektyve tekdavo dirbti norint pasiekti aukščiausių rezultatų, o mes jų norėjome. Bėgant dienoms mums buvo priskirtas puslapio kūrimas bei jo modifikavimas. Iššūkių netrūko, kuriant svetainę, nes nebuvo tekę dirbti HTML kalba. Tačiau mes susitvarkėme su užduotimi ir įmonė buvo patenkinta rezultatu.

Savaitgalis buvo skirtas kultūrinei – pažintinei veiklai. Gavome progą, pamatyti ugnikalnį iš labai arti, pasimaudyti Atlanto vandenyne, apsilankyti zoologijos sode bei susipažinti su Tenerifės istorija.

Paskutinę dieną teko pristatyti savo šalį, mokyklą ir darbus, kuriuos padarėme būdami praktikoje. Pristatyme dalyvavo direktorius ir jo darbuotojai, taip pat mero žmona, nes pats meras negalėjo būti. Pristatymui pasibaigus įteikėme dovanėles ir padėkojome vieni kitiems už puikiai ir produktyviai praleistą praktikos laiką Tenerifėje.

Stažuotės dalyviai Andrius Jankauskas ir Kornelijus Kučinskis

 

II. Vizitas į Čekiją

2015 metų lapkričio 15–28 dienomis Čekijoje lankėsi du kompiuterinės grafikos operatoriaus specialybės mokiniai Eimantas Stašauskas (240gr.) ir Rytis Aleksiūnas (239gr.), kurie atliko praktiką pagal Erasmus + projektą „Profesionalus IT specialistas“.

Atvykusius į Čekijos miestą Ostravą mus svetingai pasitiko priimančiosios organizacijos (Czech mobility, ALVIT - innovation and education LTD) atstovai Lukas, Martinas ir Petra.

Pirmą dieną praktikos vietoje, kiekvienam teko prisistatyti ir atsakyti į keletą klausimų apie savo pomėgius, gabumus, mokymosi ir praktikos patirtį ir ateities planus. Atlikdami praktiką ugdėmės laiko ir darbų planavimo kompetencijas. Turėjome susidaryti ateinančių dviejų savaičių darbo planą. Projekto koordinatoriai buvo labiau kolegos negu praktikos vadovai, skatino mūsų savarankiškumą, tačiau visada stengdavosi pagelbėti iškilus neaiškumams ar klausimams.

Į praktiką biure kas rytą rinkdavomės 9 val. ir dirbdavome iki 15val. Pirmą dieną atvykus mums atliko indivudualų testą, pagal kurio rezultatus galėjome rinktis praktikos užduotis: logotipo, plakato ar komiksų personažų kūrimą. Savo profesines kompetencijas ugdėme dirbdami tokiomis programomis, kaip „Html” ir „Php”. Mūsų praktikos darbo tema buvo labai aktuoli šiuolaikinėje visuominėje – „Priekabiavimas elektroninėje erdvėje - kaip tai sustabdyti?” Atlikdami užduotį naudojomės „ColerDraw”, „Adobe PhotoShop” programomis. Taip pat turėjome galimybę susipažinti programavimu naudojant „Notepad++” ir „Atom” programas.

Laisvu nuo praktikos laiku turėjome galimybe grožėtis Ostravos miestu ir jo apylinkėmis. Ostrava – Čekijos miestas šalies rytuose, netoli Lenkijos ir Slovakijos sienos, Moravijos-Silezijos krašto centras. Tai trečiasis pagal dydį šalies miestas, įsikūręs Ostravicės, Oderio ir Opavos upių santakoje. Aplankėme ir Čekijos sostinę Prahą.

Stažuotės dalyviai Eimantas ir Rytis

I. Vizitas į Vokietiją

2015 m. lapkričio 1-14 dienomis Vokietijos Leipcigo mieste lankėsi 2 kompiuterinės grafikos operatoriaus specialybės mokinės Giedrė Bindokaitė 240gr. ir Raminta Pociūtė 239gr., kurios atliko praktiką pagal Erasmus+ Leonardo da Vinci projektą „Profesionalus IT specialistas“ Nr.2015-1-LT01-KA102-013067. Projekto pareiškėjas Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla. Kiti projekto partneriai Kauno informacinių technologijų mokykla, Alytaus profesinio rengimo centras, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras ir Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla.

Dvylika Lietuvos profesinių mokyklų mokinių stažavosi Wisamar Bildungsgesellschaft Gemmeinnutzige Gmbh organizacijoje. Ten mokėsi IT srities naujovių, duomenų bazių veikimo principų, tinklapių dizaino ir kodavimo pagrindų, gilinome Adobe Photoshop ir Illustrator programų žinias.

Laisvu laiku buvome supažindinti su Leipcigo miestu, jo istorija, kultūra. Apsilankėme populiarioje MDR televizijoje. Pamatėme, kaip atrodo įvairios studijos, kaip filmuojamos žinios bei orų prognozė. Taip pat apsilankėme zoologijos sode, kuriame laiko turėjome vos porą valandų, todėl nespėjome visko apžiūrėti, tačiau jis paliko didžiulį įspūdį.

Kultūrinės programos metu keliavome į Dresdeną bei Berlyną. Susipažinome su šių miestų istorijomis, ištyrinėjome jų senamesčius, pamatėme garsiąją Berlyno sieną.

Stažuotės metu patyrėme daug įspūdžių, pamatėme daug gražių vietų, išmokome naujų dalykų, visi labai susidraugavome ir net nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas.

Stažuotės dalyvės Giedrė ir Raminta